Loading images...

BVĢ skolēnu pašpārvaldes prezidenta vēlēšanas

Šogad septembris Balvu Valsts ģimnāzijā aizritēja pirmsvēlēšanu gaisotnē, jo skolā ritēja skolēnu pašpārvaldes prezidenta pirmsvēlēšanu kampaņa. Prezidenta amatam pieteicās trīs kandidāti- 11. B klases skolnieks Ernests Mežals un divi 10.a klases skolēni- Dinija Zača un Lauris Eizāns.
Kandidāti izstrādāja un iesniedza savas darba programmas, tikās ar klašu kolektīviem, veidoja priekšvēlēšanu aģitācijas kampaņas. Vēlētājiem bija iespēja tikties ar prezidenta kandidātiem pirmsvēlēšanu debatēs, kuras tika organizētas divās kārtās, pirmajā reizē kandidāti tikās ar 7.-9. klašu skolēniem, bet otrajā reizē ar 10.-12. klašu skolēniem, skolotājiem un tehniskajiem darbiniekiem. Debates vadīja pašpārvaldes prezidente Arta Smirnova, kura aicināja pašpārvaldes prezidenta kandidātus prezentēt savas vēlēšanu programmas, atbildēt uz dažādiem jautājumiem, ko bija sagatavojusi skolēnu pašpārvalde un klātesošie, kā arī prezidenta kandidāti varēja iztaujāt viens otru.
10. oktobrī notika pašpārvaldes prezidenta vēlēšanas, kurās piedalījās 299 vēlētāji- 258 skolēni, 29 skolotāji un 12 tehniskie darbinieki. Par nederīgām balsu skaitīšanas komisija atzina 4 vēlēšanu zīmes.
Par Diniju Začu nobalsoja 46 vēlētāji, par Lauri Eizānu-104 vēlētāji.
Par skolēnu pašpārvaldes prezidentu kļuva Ernests Mežasls, par viņu nobalsoja 145 vēlētāji.
Paldies visiem par aktīvu iesaistīšanos vēlēšanās!
Vēlam veiksmi jaunajam skolēnu pašpārvaldes prezidentam!