Loading images...

Atceramies Barikāžu laiku

1991.gada barikādes – nevardarbīgas pretošanās posms Latvijas Atmodas gaitā, kad Vecrīgā un ap svarīgākajiem stratēģiskajiem objektiem tika celtas barikādes, lai aizsargātos no iespējamā padomju bruņoto spēku uzbrukuma. Barikāžu laika traģiskākais notikums – apšaude pie Iekšlietu ministrijas 1991.gada 20.janvārī.
Šogad aprit 28 gadi kopš Barikāžu laika notikumiem. Tālab jau nedēļu skolu rotā barikāžu laika simbols- ugunskurs un skolas bibliotēkā ir iespēja aplūkot barikāžu laikam veltītu izstādi.
21. janvārī uz sarunu ar jauniešiem aicinājām Balvu Novada muzeja direktori Ivetu Supi un mūziķi, skolotāju Jāni Ločmeli- BVĢ absolventus, kas piedalījās vēsturiskajos notikumos.
Jauniešiem bija iespēja noskatīties videomateriālus par Barikāžu laika spilgtākajām epizodēm, klausīties atmiņu stāstos un uzdot interesējošus jautājumus. Iveta Supe un Jānis Ločmelis šo laiku salīdzināja ar dvēseles Dziesmusvētkiem un atzina, ka aprakstīt tā brīža sajūtas nav iespējams- tik īpaši tas bija. Viesi aicināja jauniešus būt lepniem par savu valsti, meklēt ar ko lepoties, ne kritizēt, jo no mums katra ir atkarīgs, kāda būs mūsu Latvija.
Pateicamies mūsu viesiem par emocionālo stāstījumu un iespēju aplūkot Balvos izdotos materiālus par barikāžu laiku, aplūkot barikāžu laika piemiņas zīmi.