Loading images...

Balvu Valsts ģimnāzijas jaunieši dodas uz Rumāniju

Skolotāja Valentīna Pužule piedāvāja Balvu Valsts ģimnāzijas skolēniem iesaistīties Erasmus+ projektā “Welcome to the HUB”, kas bija veltīts uzņēmējdarbības pamatu apgūšanai un jauniešu iedrošināšanai atvērt savu biznesu mazās pilsētās.
Mūsu skolas skolēni Ernests Mežals un Varis Bukšs šī projekta ietvaros no 8. maija līdz 16. maijam devās uz Rumāniju, lai mācītos veidot biznesa plānu, kā maksāt nodokļus un darboties komandā.
Jauniešiem galvenais uzdevums, darbojoties grupās, bija sava biznesa plāna veidošana, bija jāizdomā biznesa veids, jāizdomā amati, kādi būs vajadzīgi, lai bizness funkcionētu, kādi resursi būs nepieciešami, kā tos iegūt, kā arī par uzņēmuma reklāmu. Ernests un Varis atzina, ka tas bija aizraujošs un interesants process.
Grupa, kurā darbojās Ernests un Varis, nolēma veidot jaunu apģērbu firmu TZIGAN. Ar fotosesijas palīdzību jaunieši reklamēja jaunizveidotos apģērbus.
Vēl viens no projekta uzdevumiem bija sadraudzības veicināšana starp jauniešiem no dažādām Eiropas valstīm. Ernestam un Varim nu ir draugi daudzās Eiropas valstīs, bet īpaši labas attiecības ar jauniešiem no Čehijas. Varis un Ernests atzīst, ka šis bija labākais projekts, kādā viņi ir piedalījušies, un cer, ka būs vēl daudz projektu, kuros darboties.
Paldies skolotājai Valentīnai Pužulei un projekta koordinatoriem Tolea un Bogdanam!