Loading images...

Balvu Valsts ģimnāzijas komanda piedalās ,,Nākotnes Līderu Akadēmijā’’.

No 7.-9. februārim Balvu Valsts ģimnāzijas jauniešu grupa piedalījās Eiropas Parlamenta deputātes Daces Melbārdes un Mūžizglītības un kultūras institūta VITAE organizētajā konferencē ,,Jauniešu līderība digitālajā laikmetā’’. Trīs dienu aktivitātēs iesaistījās 60 skolēni no dažādiem Latvijas reģioniem un skolām. Konferences ietvaros uzstājās Zviedrijas jaunie politiķi Tobias Anderson, Gabriel Kroon, kā arī jauniešu līderības prasmju attīstības programmu eksperts, “Franklin Covey Education” Eiropas direktors Marsels Konings.

Rīgas Juglas vidusskolas organizētajā pirmajā domnīcā par informatīvo telpu jaunieši analizēja informāciju, debatēja un prezentēja viedokļus. domnīcu vadīja medijpratības eksperte un LU pasniedzēja Klinta Ločmele un Bērnu un jauniešu drošība internetā vadītāja Maija Katkovska.  Notika infoorientēšanās pa Juglu. Infoorientēšanās princips –  pēc saņemtajiem informācijas avotiem (video, audio, foto, teksts) bija jāsecina, kuros ir sniegta patiesa informācija. Izmantojot internetu, GPS un skolēnu prātu, vajadzēja izdomāt, kāda vieta ir aprakstīta, jānokļūst līdz tai un jāuzņem interesants komandas foto. Par pareizi atpazīto dezinformāciju un publicētajām bildēm sociālajos tīklos varēja iegūt papildus punktus.  Mūsu jaunieši ieguva godpilno 1.vietu. 

Sestdien jaunieši tikās ar mūziķiem Shipsi un Miķeli Putniņu, savukārt svētdien apguva iemaņas projektu sagatavošanā.

Balvu Valsts ģimnāzijas Direktore, kura arī piedalījās pasākumos, ļoti atzinīgi novērtē iespēju būt starp tām nedaudzajām Latvijas skolām, kuru jauniešiem ir nodrošināta iespēja augt, mācīties un pilnveidot savas līdera prasmes. Gandarījumu rada tas, cik aktīvi, zinoši un pamanāmi ir ģimnāzijas skolēni.
Balvu Valsts ģimnāzijas jauniešu atziņas par pasākumu:  

Egita

  • Šāda veida projektā piedalījos pirmo reizi, man ļoti patika. Vienmēr prieks aizbraukt uz nezināmu vietu, kur var gūt pieredzi un jaunu iespaidus, kā arī iepazīt aktīvus cilvēkus. Mana mīļākā aktivitāte bija infoorientēšanās sacensības, kurās ieguvām 1.vietu, un diskusijas grupās, kur varēju izteikt gan savu viedokli, gan dzirdēt citu viedokļus. Mana galvenā atziņa ir tāda – lai arī ko tev kāds kādreiz dzīvē piedāvātu, piekrīti, jo tu nekad nezināsi, kas tev no šīs pieredzes noderēs.

Dāvis

  • Šo braucienu varu uzskatīt par vienu no lieliskākajām līdzšinējām dzīves pieredzēm. Bija burvīgi, ka varēju gan atkal satikt, gan iepazīt daudzus gudrus, atvērtus un radošus jauniešus no dažādām Latvijas skolām. Patika tas, ka pasākumā varēju uzklausīt ārzemju lektorus, kuriem bija savs redzējums uz pasauli un izglītību, kas ir atšķirīgs no tā, ko māca skolā. Tāpat bija iespēja piedalīties diskusijās, debatēt un dalīties viedokļos. Sev es kārtējo reizi pierādīju, ka ir svarīgi paust savu viedokli, lai arī tas citiem varētu šķist pretrunīgs un nepieņemams. Liels paldies pasākuma organizatoriem! 

Ance

  • Man ļoti patika brauciens uz Rīgu, nekad iepriekš nebiju bijusi tik nozīmīgā pasākumā. Lekcijas bija ļoti izglītojošas un atmiņā paliekošas. Tās izmainīja manu skatījumu uz dzīvi kopumā. Katram lektoram bija savs vēstījums, kuru, es domāju, visi klātesošie saņēma. Jaunieši bija ļoti gudri, pretimnākoši un pozitīvi. Ieguvu daudz jaunu draugu. Rīgas Juglas vidusskola mūs uzņēma kā mājās, un droši varu teikt, ka es noteikti brauktu atkal un atkal. Pasākums man parādīja to, ka jauniešiem ir diezgan liela loma sabiedrībā gan šodien, gan nākotnē. Šī konference paplašināja manu redzesloku un iedvesmoja “mazo līderīti” manī, lai es varētu tālāk nest savu vēstījumu citiem un darīt kaut ko vai kādu labāku.

Kristiāns

–   Šīs trīs dienas man bija neaizmirstamas,  jo kas gan var būt labāks par atkalredzēšanās prieku un jaunu cilvēku iepazīšanu. Katra diena bija unikāla un pārdomāta, un katrā dienā varēja iegūt kādu nozīmīgu atziņu. Piemēram, Miķelis Putniņš teica : “Nav vērts distancēties no apkārtējiem notikumiem un pasaules – mēs esam daļa no tiem.”
Rīgas Juglas vidusskolā  mūs uzņēma ļoti viesmīlīgi un sirsnīgi, kā arī izstaroja prieku, kas radīja patīkamu atmosfēru. Tas bija ļoti labi un produktīvi pavadīts laiks. Es guvu idejas un ierosmes saviem turpmākajiem darbiem. Paldies par kopā būšanu!

Skolotāja Laura

  –   Šādā konferencē piedalījos pirmo reizi, iespaidi ir ilgi atmiņā paliekoši. Patika saistošie konferences ekspertu stāstījumi par to, kā viņiem izdevies attīstīt savas līderības prasmes un sasniegt augstus rezultātus. Rīgas Juglas vidusskolā  patika brīvā domnīcas atmosfēra, kā arī jauniešu organizētās aktivitātes. No BVĢ uz domnīcu bija devusies ļoti erudīta, komunikabla jauniešu komanda, kurai izdevās infoorientēšanās sacensībās iegūt labāko vērtējumu.

Projekta ietvaros katra skola organizēs vienu domnīcu par konkrētu tēmu, Balvu Valsts ģimnāzija izvēlējās Eko tēmu.