Loading images...

Noslēdzies zīmējumu un sacerējumu konkurss skolēniem „SIBĪRIJAS BĒRNI 1941/1949”

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību Latvijas vēsturei, 1941.gada 14. jūnija un 1949.gada 25.marta vardarbīgajām un nelikumīgajām piespiedus izsūtīšanām uz Sibīriju konkursa organizētājs komunistiskā terora upuru atbalsta un palīdzības fonds “Sibīrijas bērni”  rīkoja zīmējumu un sacerējumu konkursu  Latvijas vispārizglītojošajām un mākslas skolām.

Konkursa kopējā tēma bija Latvijas vēsture – 1941. un 1949. gada deportācijas. Konkursa mērķi-neļaut aizmirst Latvijas vēsturē svarīgus un traģiskus notikumus, bērnos un jauniešos veicināt un uzturēt interesi par Latvijas un tās tautu vēsturi komunistiskā padomju režīma okupācijas laikā, pievērst uzmanību Latvijas iedzīvotāju likteņiem Sibīrijas izsūtījumā un mudināt interesēties arī par šobrīd Sibīrijā dzīvojošo bijušo Latvijas iedzīvotāju un latviešu likteņiem. Ļaut bērniem iedziļināties vēstures likumsakarībās un mudināt būt aktīvai sabiedrības daļai.

Arī Balvu Valsts ģimnāzijas desmito klašu audzēkņi audzēkņi zīmēja šos skaudros vēstures momentus un labākie darbi piedalījās konkursā. Zīmējumi bija ļoti iespaidīgi, tādēļ rezultāti arī iepriecināja- konkursa žūrija -mākslinieki -Regīna Deičmane , Ieva Jurjāne , Vaira Cīrule , Linda Lūse , Roberts Muzis , Vilipsōns (Aivars Vilipsons) ,Giors Geks atzinīgi novērtēja divu  BVĢ meiteņu darbus .Katrīna Buglova ieguva 3. vietu un Adelīna Diāna Mālija saņēma specbalvu.

14.06.2020. Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī sveica isus uzvarētājus.”Jums ir iemesls lepoties ar sevi!”-prezidents pateicās visiem laureātie, viņu vecākiem un skolotājiem.

Katrīna un Adelīna pēc apbalvošanas dalījās iespaidos.” Pasākumu atklāja prezidenta uzruna.  Cilvēki , kuri bija kādreiz izvesti uz Sibīriju vai arī piedzima tur ,daljās ar saviem dzīves stāstiem. Šie stāsti lika pārdomāt un saprast to, cik mūsu latviešu tauta ir spēcīga un ko tā ir pārdzīvojusi. Latvieši tik daudz cietuši  deportāciju rezultātā ,daudzi pat nav atgriezušies no Sibīrijas, un tas viss bija viņiem kā dzīves pārbaudījums , kurā tie cīnījās par izdzīvošanu. Pasākums bija tiešām jauks un izraisīja daudzas pārdomas.Interesanti, ka daži spēja atrast arī kaut ko labu izsūtīšanā, bet tie bija cilvēki, kas jau  piedzima Sibīrijā vai tika aizvesti agrā bērnībā, ar bērna acīm viss tiek uztverts vieglāk.”

Lepojamies par BVĢ audzēkņu Katrīnas Buglovas un Adelīnas Diānas Mālijas panākumiem un novēlam radošus sasniegumus arī turpmāk!