EKOSKOLU RĪCĪBAS DIENAS 2020 – LABIE DARBI PLANĒTAI!

Ar saukli “Labie darbi planētai!” no 2. līdz 8. novembrim visā Latvijā norisinās Ekoskolu Rīcības dienas 2020. Šajā nedēļā ap 37 000 bērni un jaunieši no vairāk kā 130 izglītības iestādēm pievērš sabiedrības uzmanību klimata pārmaiņām, bioloģiskās daudzveidības izzušanai un aprites ekonomikas principu ieviešanai ikdienā. Savās aktivitātēs viņi apņemas un izaicina sabiedrību iesaistīties vides problēmu risināšanā.

Balvu Valsts ģimnāzijā šonedēļ pievērsīsies modes industrijas un cilvēku ģērbšanās paradumu ietekmei uz vidi.

Aicinām visus šīs nedēļas laikā pārdomāt sava skapja saturu – vai izmantotie resursi ir tā vērti, lai konkrētie apģērba gabali būtu ar mums tik ilgi.

Varbūt ir laiks padot tālāk tās bikses vai kreklu, kas nav uzvilkts jau gadu– atdot, atdāvināt vai ziedot, lai dotu apģērbam otro iespēju.

Bet, ja liekas, ka garderobes papildināšana sniedz pārāk daudz prieka, lai no tā atteiktos, aicinām izmantot second hand veikalus vai citas lietoto apģērbu maiņas/pirkšanas platformas, kā, piemēram, Andele Mandele. Jo tieši tas ir veids, kā ikdienā katrs no mums var samazināt savu ietekmi uz vidi.

Lai iedvesmotu viens otru un cilvēkus mums apkārt būt videi draudzīgākiem, šīs nedēļas laikā, Instagram profilā @bvg_eko, vai savos personīgajos profilos, lūdzam nofotografēties savā labākajā second hand apģērbu ansamblī (arī atdāvinātas un atdotas drēbes derēs). Izmantojot birkas #bvg_eko #Ekoskolas #RīcībasDienas2020 #GlobalActionDays, aprakstā norādi cik aptuveni izmaksāja šis apģērbu ansamblis, kam dota otrā iespēja.

Caur vidi uz labāku dzīvi!