Latviešu karavīrs laikmetu griežos

Balvos norisināsies pasākums “Latviešu karavīrs laikmetu griežos”

6.un 7. novembrī Balvos, pasākumā «Latviešu karavīrs laikmetu griežos» tiksies ap 300 jaunieši vecumā līdz 18 gadiem no dažādām Latvijas jaunatnes organizācijām – no Jaunsardzes, biedrības «Latvijas mazpulki» un biedrības «Latvijas skauti un gaidas», kā arī Balvu novada skolu jaunieši. Pasākuma mērķis ir Latvijas jaunatnes saliedēšana, jauniešu valstiskā un patriotiskā audzināšana.
Pasākums sāksies 6.novembra pēcpusdienā ar dalībnieku ierašanos, reģistrēšanos, instruktāžu un komandu formēšanu.
7. novembra rītā jauniešu komandas dosies orientēšanās trasē ar kontrolpunktiem, kuros būs jāveic īpaši uzdevumi. Kamēr jaunieši pārbaudīs savus spēkus un zināšanas orientēšanās sacensībās, biedrības “Latvijas Ģenerāļu klubs” pārstāvji tiksies ar skolu jaunatni un kopā locīs sarkanbaltsarkanās lentītes.
Pasākuma ietvaros Bērzpils pagasta centrā plkst.10.00 tiks atklāta piemiņas vieta „Brīvības cīņu (1918-1920) karavīriem un Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem.
Savukārt, plkst.13.00 “Latvijas Ģenerāļu kluba” pārstāvji kopā ar Balvu novada vadību, skolu jaunatni un jaunatnes organizācijām iestādīs piemiņas kokus pie Balvu evaņģēliski luteriskās baznīcas.
No plkst.12.00 laukumā pie Balvu Kultūras un atpūtas centra varēs apskatīt Zemessardzes ieroču un ekipējuma izstādi, bet Balvu Kultūras un atpūtas centra foajē – zīmējumu konkursa “Latvijas karavīrs laikmetu griežos” uzvarētāju darbu izstādi.
Plkst.14.00 Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis atklās svinīgo pasākumu Balvu Kultūras un atpūtas centrā, kura laikā notiks filmas fragmenta par karavīru ikdienu starptautiskajās operācijās noskatīšanās, sarunas ar misiju dalībniekiem, paneļdiskusija ar “Latvijas Ģenerāļu kluba” pārstāvjiem un Nacionālo bruņoto spēku orķestra koncerts.
Pasākums noslēgsies ar svinīgu lāpu gājienu un gaismas nodošanas ceremoniju pie pieminekļa Latgales partizānu pulka kritušajiem karavīriem. Visām pasākumā iesaistītajām organizācijām tiks pasniegtas lāpas, tā simboliski nododot dzimtenes mīlestību simbolizējošo gaismu tālāk.

Lacplesa_diena7_novembris

 

 

 

 

 

Kā atzīmē viceadmirālis, biedrības “Latvijas Ģenerāļu klubs” valdes priekšsēdētājs, Gaidis Andrejs Zeibots, tad šis būs jau ceturtais pasākums, 2011. gadā biedrība «Latvijas ģenerāļu klubs» aizsāka jaunu tradīciju, organizējot patriotiska rakstura izglītojošus pasākumus neilgi pirms Lāčplēša dienas ārpus Rīgas, lai veidotu jauniešos dziļāku izpratni par Lāčplēša dienas un 18. novembra nozīmi Latvijas vēsturē, skaidrotu armijas un karavīra lomu gan vēsturē, gan mūsdienās. 2011. gadā tāds pasākums notika Trikātā, 2012. gadā – Jēkabpilī, 2013. gadā Skrundā, savukārt šogad pasākums norisināsies Balvos. “Domāju, ka izvēloties Balvus mēs neesam kļūdījušies. Redzam Balvu cilvēku atsaucību, ieinteresētību, un arī gatavību piedalīties šādos ļoti svarīgos patriotiskos pasākumos, kas ir domāti tikai Latvijas nākotnei.”
Pasākumu rīko Rekrutēšanas un Jaunsardzes centrs, biedrība “Latvijas Ģenerāļu klubs” un Balvu novada pašvaldība. Atbalsta – Nacionālie bruņotie spēki, Zemessardzes 31. aizsardzības no masveida iznīcināšanas ieročiem bataljona 1. kājnieku rota, Zemessardzes 35. nodrošinājuma bataljons un Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skola. Pasākuma sponsori – Rīgas brīvostas pārvalde, SIA «ITERA Latvija» un biedrība «Daugavas Vanagi Latvijā». Sadarbības partneri Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija, biedrība «Latvijas mazpulki».

 

laikmetu griezos