Ģimnāzijas skolēni izglītojas Latvijas Okupācijas muzejā

Tuvojas Latvijas valsts 96.dzimšanas diena. Lai padziļinātu iegūtās zināšanas, Balvu Valsts ģimnāzijas 8.b, 8.c ,9.b un 9.c klases skolēni 21.oktobrī apmeklēja Latvijas Okupācijas muzeju, izmantojot Skolu Atbalsta programmu, kuras ietvaros tika segta puse ceļa izdevumu.
Skolotājas Mudīte Stepanova un Irēna Baltiņa skolēniem izvēlējās nodarbību” Padomju deportācijas” . Pirms nodarbības muzejā skolēniem katram bija jāpilda mājas darbs- anketas, kuras atrodamas http://omip.lv/muzeja-apmeklejums/. Lai bērni labāk saprastu notikumus un cilvēku izjūtas 1941.gada 14.jūnijā un 1949.gada 25.martā, bija jāuzmeklē kāds cilvēks ģimenē vai tuvākajā apkārtnē, kurš pats ir bijis izsūtīts, vai arī izsūtījums ir skāris viņa tuviniekus. Skolēni aptaujāja, ieklausījās un pierakstīja atbildes uz šādiem jautājumiem:
1. Kad izsūtīja un cik ilgu laiku pavadīja izsūtījumā?
2. Kāds bija izsūtīšanas iemesls? Uz kurieni?
3. Kāds bija ceļš un dzīves apstākļi izsūtījumā?
4. Kāda bija atgriešanās un turpmākā dzīve Latvijā?
5. Kas palīdzēja izdzīvot un saglabāt dzīvesprieku?
6. Vai ir vēl kāda informācija, kuru vēlētos pastāstīt? Kāds ir jūsu vēlējums šodienas Latvijai un tās iedzīvotājiem?

pic3
pic 1

 

 

 

 

 

Gatavojoties nodarbībai Okupācijas muzejā, skolēni apmeklēja Balvu Valsts ģimnāzijas muzeju, uzklausīja skolotājas, muzeja vadītājas I.Šaicānes stāstījumu, iepazinās ar vēsturnieces Irēnas Šaicānes grāmatu” Balvenieši padomju režīma gados(1940-1941 un 1944-1949):dokumentos un atmiņās”, skolotājas M.Stepanova un L.Andersone vēstures stundās stāstīja par deportācijām un ieteica apmeklēt virtuālo muzeju www.e-okupacijasmuzejs.lv.
Skolēniem muzeja apmeklējums palīdzēs sagatavoties eksāmenam Latvijas vēsturē 9.klasē, izprast, ka katra cilvēka dzīvesstāsts ir vērtīgs vēstures avots, noskaidrot, kāpēc vēsturē sastopami notikumi, kuros ignorētas vispārcilvēciskās vērtības.

pic 6

pic 7

 

 

 

 

 

 

 

Pēc nodarbībām muzejā bērni apmeklēja peintbola parku Mežaparkā, iepazinās ar Vecrīgu, ar ieinteresētību vēroja iluzionistu Galleria Rīga zinātkāres centrā Zili brīnumi, raudzījās uz Rīgu no Baltijā lielākās jumta terases, bet vakarā apmeklēja hokeja spēli Arēnā Rīga, kurā Rīgas „ Dinamo” uzvarēja Ufas Salavat Julajev.


Paldies Okupācijas muzeja biedrībai, KM atbalstam un ziedotājai Dainai Albertiņai Amerikā par iespēju skolēniem iepazīt mūsu valsts vēsturi un piedalīties izglītojošās nodarbībās Latvijas Okupācijas muzejā! Paldies zinošajam un atsaucīgajam šoferim Valdim Brokānam!

pic 11

pic 9