BVĢ piedalās Ekoskolu Ziemas forumā

Ekoskolu programmas 15 gadu jubilejai veltītais Ziemas forums pirmo reizi notika Rīgā, Rīgas Rīnūžu vidusskolā no 24. līdz 26. februārim, un tajā 300 skolēni un pedagogi no visas Latvijas.
Ekoskolu foruma mērķis bija veidot izpratni par Ekoskolu programmā aktuālajām tēmām un palīdzēt Ekoskolu pārstāvjiem labāk izprast, kā programmas vērtības iespējams īstenot praksē, lai ikdienā veicinātu videi draudzīgu rīcību. Forums sniedza iespēju jauniešiem un pedagogiem no dažādām Ekoskolām iepazīt vienam otru un dalīties pieredzē, gūt jaunas zināšanas un prasmes, kā arī smelties iedvesmu zaļa dzīvesveida piekopšanai un popularizēšanai. To nodrošināja daudzveidīga un piesātināta foruma programma, kurā ietvertas ne tikai tematiskas nodarbības, bet arī aizraujošas aktivitātes, piemēram, pārgājiens Mangaļsalā un jau par tradīciju kļuvušās Ekoskolu Olimpiskās spēles.
Foruma laikā tā dalībniekiem bija iespēja iemācīties izgatavot savu zobu pastu, maciņus no tetrapakām, vegānu ēdienus un našķus bez cukura, iepazīt atkritumu pārstrādes sistēmas nākotni un uzzināt kā ir ceļot pa Grenlandes ledājiem. Bez daudzveidīgo prasmju un zināšanu klāsta, ko arī BVĢ skolēni papildināja, bija jaunu draugu iepazīšana un pieredzes apmaiņa ar pieredzējušām Ekoskolu programmas skolām.
BVĢ pārstāvēja skolotāja Ieva Useniece un ekoloģiski aktīvās 7c klases skolnieces Evelīna, Klinta un Sintija.
Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un efektīvākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kas savas darbības Latvijā 15 gadu laikā ir ieguvis ievērojamu popularitāti – šobrīd tajā darbojas jau vairāk nekā 200 izglītības iestādes – ne tikai skolas, bet arī pirmsskolas un augstskolas.
Ekoskolu programmu Latvijā īsteno Vides izglītības fonds, kas nodrošina visu Starptautiskā Vides izglītības fonda (Foundation for Environmental Education – FEE International) programmu darbību un attīstīšanu. Vides izglītības fonda darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.