Loading images...

Eiropas sporta nedēļas aktivitātes ģimnāzijā.

Eiropas Sporta nedēļa Latvijā un visā Eiropā notiek jau trešo gadu, šogad tā norisinājās laikā no 23. līdz 30. septembrim, tās mērķis – mainīt iedzīvotāju paradumus un aicināt būt fiziski aktīvākiem.
Arī Balvu Valsts ģimnāzijā norisinājās daudzveidīgas aktivitātes, jo sports vieno. Divas ģimnāzijas jauniešu komandas Eiropas sporta nedēļu sāka jau 22.septembrī, piedaloties Olimpiskās dienas aktivitātēs. Mūsu skolas komandas astoņu komandu konkurencē izcīnīja godalgoto pirmo un otro vietu.
Eiropas sporta nedēļa ģimnāzijā bija rūpīgi izplānota, interesanta un pārdomāta.
Pirmdienas pēcpusdienā 10.-12.klašu komandas cīnījās futbola laukumā un noskaidroja, ka trīs labākās futbola spēles lietpratējas ir 12a., 10a. un 11b.klases komandas.
Otrdienas pēcpusdienā visi klašu kolektīvi kopā ar klases audzinātājiem devās 4,5 km garā pārgājienā Balvu pilsētā. Pārgājiena laikā bija jāatrod kontrolpunkti, pie tiem jānofotografējas un foto jāiesūta organizatoriem. Tā bija lieliska iespēja pavadīt laiku visiem kopā, saliedēt klases kolektīvu, veicināt nodarbošanos ar fiziskām aktivitātēm.
Nedēļas vidū futbola kaislības virmoja laukumā, kur draudzības spēlē tikās ģimnāzijas skolotāju un septīto, astoto klašu futbola izlases. Skolotāji izrādījās veiksmīgāki par jaunākajiem ģimnāzistiem, bet piekāpās astoto klašu futbola izlases spēlētājiem.
Nedēļas otrajā pusē ģimnāzijas 10.,11.,12.klašu volejbola izlases sacentās ar Balvu novada deputātu un Domes darbinieku komandu. Jāteic, ka tās bija iespaidiem un emocijām bagātas spēles, kurās bija gan uzvaras gaviles, gan zaudējuma rūgtums visām komandām.
Piektdien, 29.septembrī, ģimnāzijas skolēni vadīja sportiskas nodarbības brīvā dabā Balvu pirmskolas izglītības iestādē “Sienāzītis”. Visiem bija prieks par veiklajiem, izveicīgajiem un sportiskajiem jaunākajiem balveniešiem. Dienas izskaņā telpu futbolā sacentās ģimnāzijas un Valsts policijas Latgales reģiona brigādes Balvu daļas darbinieku komandas. Spraigā spēlē uzvaru svinēja ģimnāzijas komanda. Jāatzīmē, ka draudzības spēles telpu futbolā ir izveidojušās par zināmu tradīciju.
Eiropas sporta nedēļa veicināja tautas sporta attīstību un palielināja fizisko aktivitāšu lomu jauniešu ikdienas dzīvē. Lai turpmākām aktivitātēm visus pamudina šīs nedēļas devīze: “Esi aktīvs!”