Loading images...

«

»

Oct 24

Erasmus + projekta koordinatori tiekas otrā starpvalstu tikšanās Portugālē.

Ir sācies Erasmus+ programmas projekta “Effective Methods for Strengthening the Learning Process in Teaching Science” otrais – pēdējais gads. Balvu Valsts ģimnāzijas projekta komandai tas iesākās diezgan atbildīgi, jo no 23. līdz 27. septembrim notika otrā starpvalstu tikšanās Portugālē, vietā, kur septembra vidū lutina saule, cilvēki uzņem ar smaidu un ir ļoti draudzīgi, bet pludmales burvību pie okeāna var baudīt gandrīz cauru gadu. Partnerskola Portugālē ir prestižā skola Daniel Sampaio Secondary School, tajā mācās vairāk nekā 1100 skolēni. Mācību iestāde sastāv no septiņiem “klasteriem”, to vada direktore Sara Moura. Skola atrodas pilsētā Sobredā, apkārt plaša zaļā zona, plaši pagalmi, kur pavadīt starpbrīžus, bet mācību iestādes teritorija ir iežogota, un skolēni to var atstāt, beidzoties stundām. Skolas telpās ir dzīvās dabas stūrītis, bet viena no iemīļotākajam telpām ir skolas bibliotēka.
Balvu Valsts ģimnāziju šajā starpvalstu sanāksmē pārstāvēja skolas direktore Inese Paidere un projekta koordinatore Irīna Krivošejeva. Tikšanās mērķis bija klātienē izvērtēt iepriekšējā gadā paveikto un precizēt tās aktivitātes, kas projektā ieplānotas šogad. Katrs projekta partneris centās objektīvi izvērtēt savu un visa projekta kopējo darbu, lai varētu fiksēt, ko uzlabot, kā pilnveidot atsevišķas aktivitātes. Šī gada projekta darbs ir ļoti nozīmīgs – jāveido e-grāmata, videosižets par projekta gaitu, skolēniem un skolotājiem jāpiedalās projekta vizītēs Lietuvā un Turcijā, kā arī divos gados paveiktais precīzi jāatspoguļo atskaitēs.
Portugāles kolēģi un skolēni visus laipni uzņēma savā skolā. Direktore teica uzrunu un iepazīstināja mūs ar skolu un izglītības sistēmu. Skolā projektu koordinatoriem bija iespēja uzzināt, kādas ir izglītības attīstības prioritātes Portugāles skolās, bija iespēja vērot bioloģijas stundu. Centāmies strādāt intensīvi, lai pietiktu laika iepazīties ar Portugāles kultūru, tradīcijām un apskatīt ievērojamākās kultūrvēsturiskās vietas.
Svētdien bijām Portugāles galvaspilsētā. Lisabona tāpat kā Roma izvietojusies uz septiņiem pakalniem. Iespaidoja Lisabonas simbols un lielo atklājumu laiku atgādinājums – Belemas tornis. Manueline stila Belemas tornis celts 1515. gadā kā cietoksnis, lai aizsargātu Lisabonas ostu. Težu upes ietekā tika izveidota aizsardzības sistēma ar trīs cietokšņiem – Kaškaišas, sv.Sebastjana un Belemas tornis. Mūsdienās tas iekļauts UNESCO Pasaules Mantojuma sarakstā.
Pirmdienas vakarā notika Eiropas vakariņas, kad katra dalībvalsts prezentēja savas valsts nacionālos ēdienus.
Nemanot pagāja trīs spraiga darba dienas, kurās atskatījāmies uz paveikto un konkretizējām vēl darāmo, kā arī guvām jaunas zināšanas par Portugāles vēsturi, kultūru, dabu. Portugāle paliks atmiņā ar savu lielisko klimatu, jo vismaz deviņus mēnešus gadā tur spīd saule, vienmēr atspirdzinošo veldzējošo brīzi no Atlantijas piekrastes. Uzrunāja lieliskā arhitektūra- tradicionālās, ar flīzēm no ārpuses un iekšpuses izgreznotās mājas. Viņiem ir lieliska virtuve – portugāļi nepieder pie nācijām, kas ēd, lai dzīvotu, drīzāk otrādi, viņi ir zivju un jūras velšu cienītāji. Pasteis de Belem – kārtainās mīklas groziņi ar maigu saldā krējuma un olas dzeltenuma pildījumu, kura īsto recepti zina tikai pieci cilvēki, ir Lisabonas slavenākais gardums. Šis uzskaitījums, protams, nav pilnīgs. Te jāmin drošība un miers, kas vismaz pagaidām raksturīgs Portugālei, iedzīvotāju laipnība un atsaucība un, protams, lieliskās Atlantijas okeāna pludmales, kas turpat ar roku sasniedzamas.
Sekot projekta gaitai un aktivitātēm var projekta mājas lapā: https://smileserasmus.wixsite.com/smiles

Projekta koordinatore Irīna Krivošejeva.