Mammadaba Meistarklase aicina!

Balvu Valsts ģimnāzija īsteno Starptautisko vides izglītības programmu “Izzini mežu”.
“Vai tu atceries, kā pagājušajā gadā mežs, ienāca pilsētā? Kad viņš gāja prom, taisni žēl palika, gribējās iet līdz.” Šogad viņš atkal nāks. Tikai nekad nevar zināt kad. Es vakar biju mežā, klausījos, skatījos – nekā nemana. Es prasu: ” Nenāksi uz pilsētu? Nenāksi uz pilsētu?” Neatbild. Klusē. Liels, zaļš mežs. Liels, liels , zaļš. Zaļš mežs. (I. Ziedonis “Zaļā pasaka”)

Mežs – mūsu nacionālā bagātība, bet cik daudz par to zinām, to sajūtam? Vai mūsdienu steidzīgajā pasaulē mākam to novērtēt? Novembrī Balvu Valsts ģimnāzijā ciemojās “ Ceļojošais mežs”, ar dažādām radošām aktivitātēm un darbnīcām, kas vēlās mācību procesu skolā padarīt aizraujošāku un zaļāku, veicinot skolēnu saskari ar mežu, apkārtējo vidi. Tajā ikviens interesents atrada virkni ideju un ierosinājumu meža izzināšanai skolā un ārpus tās. “Pakalnieši” iepazīstināja ar dažādu meža elementu atpazīšanu , meža zvēru un putnu paradumu izzināšanu. Skolēni praktiski iepazina meža zvēru tērpu demonstrējumus, sūnu un ķērpju kolekcijas daudzveidību. Izspēlējām radošo spēli “Jaunais mežsaimnieks”, kur Meža mātes vadībā varēja iepazīt kokus, saskatīt krāsu toņus un salīdzināt rakstus, saklausīt meža dažādās skaņas.
Novembra mēnesi noslēdzām ar interesantām vides speciālistu praktiskām nodarbībām no Žīguru Meža muzeja, kas piedāvāja mazu gabaliņu no pārsteigumiem Latvijas dabas izzināšanā- bagātās Latvijas meža pasaules. Darbojāmies čiekura pārvērtību darbnīcās, gatavojām suvenīrus no bērza tāss, degustējām čiekuru ievārījumu un citas dabas veltes.
Čakli darbojamies Mammasdabas meistarklasē, lai izjustu zemi, sauli un ūdeni uz savas Zemes, jo tie ik dienu veic īstu meistardarbu, rada arvien plašāku Latvijas zaļo sirdi – mežu! Pateicoties saulei, zemei un ūdenim, gada laikā Latvijā izaug tik daudz koksnes, cik nepieciešams tik garu trepju izgatavošanai, kas sniegtos no Zemes līdz Mēnesim. Lai mācītos koksni saprātīgi izmantot, skolēniem individuāli vai grupā jāizveido lietas no koksnes un citiem dabas materiāliem, kas skolā kalpos aktīvai atpūtai un izglītībai.
Lai Mammasdabas meistarklasē meža noslēpumi atklājas caur vides izglītības programmu “Izzini mežu”!