Loading images...

«

»

Dec 17

Erasmus+ projekts

No 27.novembra līdz 1.decembrim Balvu Valsts ģimnāzijas skolēni Laura Timofejeva, Raina Anna Ločmele un Maksis Garais piedalījās pieredzes apmaiņas projektā ETV EuroTreviso “Empathy : a path towards tolerance and understanding”. Projekta norises vieta Treviso pilsēta, kas atrodas pusstundas brauciena attālumā no Venēcijas Itālijā. Kopā projektā piedalījās 9 dalībnieki : trīs no Spānijas, trīs no Grieķijas un trīs no Latvijas. Galvenais projekta mērķis bija veicināt katram spēju sajust un izprast otru cilvēku, viņa emocijas, jūtas, rīcību. Piecu dienu garumā projekta dalībnieki iepazina viens otra dzīves stāstus, dalījās prieka un bēdu mirkļos, satuvinājās un atbalstīja viens otru. Katrs dalījās ar patiešām personīgām dzīves detaļām, pārējiem ļaujot iejusties otra ādā. No dažādiem psiholoģiskiem aspektiem tika izvērtētas dažādās situācijas, gūta pieredze un atbalsts. Projekta norises laikā valoda nevienā brīdī nebija šķērslis, viss norisinājās angļu valodā un tika tulkots spāniski, taču arī pusdienu pārtraukumā restorānā, brīžos, kad valoda radīja grūtības, viss tika atrisināts ar ķermeņa valodu.
Atrodoties tiramisu un Prosecco vīna dzimtajā pilsētā, bija iespēja apskatīt skaisto apkārti, neskaitāmi daudzos kanālus un Svētā Pētera katedrāli. Otrdien, 28.novembrī, visi projekta dalībnieki kopīgi devās uz Venēciju, kur divu stundu garajā pastaigā, neskaitāmo gaismiņu, kanālu un celtņu apburti, apskatīja pilsētas galveno laukumu, uzkāpa vienīgajā terasē, no kuras var aplūkot visu Venēciju un uzzināja arī stāstu par kādu izcili veiklu ieslodzīto, kurš par spīti cietumam blakus esošajam kanālam pamanījies izbēgt. Vareni apbrīnojama, milzīga un skaista – tāda ir Venēcija.
Ceturtdien, 30.novembrī visi projekta dalībnieki rīkoja internacionālās vakariņas, piedāvājot kādu savai valstij raksturīgāko ēdienu vai uzkodu. Spāņu galdu rotāja spāņu omlete un saldā plātsmaize, latviešu kartupeļu pankūkas, grieķu ar rīsiem pildīti tomāti un paprika, itāļu galdu klāja tiramisu, gaļas bumbiņas un krēmzupa. Vakara gaita neiztika arī bez tradicionālo deju mācīšanu citiem un dažādām spēlēm.
Visbeidzot piektdien , 1.decembrī, dalībnieki prezentēja savus grupu projektus pasākumiem, ko vēlas īstenot ne tikai savā valstī, bet arī ārpus tās robežām.
Balvu Valsts ģimnāzijas skolēni ir apmierināti ar gūto pieredzi un iespaidiem, kā arī ir iedvesmas pilni radīt ko jaunu, atbalstīt citus un padarīt pasauli labāku.
Projekta organizatori katram dalībniekam izsniedza Youthpass apliecību, kā arī piemiņas dāvanas – krūzītes ar projekta logo uzdruku un našķus no Itālijas.