Loading images...

«

»

Feb 27

ERASMUS + projekts ‘’Straightening Winding Routes to Active Citizenship” Teaching Learning Activities in Poland, Gliwice
Laika posmā no 19. līdz 23. februārim Balvu Valsts ģimnāzijas skolotāji un četri 7. un 8.klašu skolēni devās uz Polijas pilsētu Gliwici, lai apmeklētu Szkola Podstawowa z Oddzialami Nr.21. Lai labāk iepazītu Polijas kultūru un tradīcijas, skolēni dzīvoja viesģimenēs. Mēs augsti novērtējam viesģimeņu laipnību un ieinteresētību, uzņemot mūsu skolnieces, jo pēc skolā un ārpus skolas pavadītajām aktivitātēm meitenēm tika piedāvāts gan bovlinga, gan Jumpspace apmeklējumus. Paldies ģimenēm par brīnišķīgo uzņemšanu!
Pirmā diena iesākās agri, plkst. 8.00 ieradāmies Potsdawowa skolā, kur ar uzrunu mūs sveica skolas direktore, tad bija ekskursija pa skolu. Pēc skolas apmeklējuma devāmies uz koledžu, kura sagatavo policistus un robežsardzes darbiniekus, vērojām studentu paraugdemonstrējumus. Vakara noslēguma daļā notika Erasmus night aktivitātes. Katra valsts prezentēja nacionālos ēdienus un dzērienus. Šajā pasākumā piedalījās arī ģimenes, kuras uzņēma skolēnus – projekta dalībniekus. Vecāki dejoja polonēzi, savukārt skolēni radoši darbojās un sacentās dažādās spēlēs.
Otrajā dienā jau plkst. 7.00 no rīta devāmies ekskursijā uz Krakovu. Pirmā apskates vieta bija Wawel Royal Castle- Polijas kultūras mantojuma pērle, pēc tam devāmies uz vecpilsētu , kur apskatījām Rynek Underground – lielāko pazemes digitāli-arheoloģisko muzeju Polijā, gida stāstījumā sadzirdējām daudzus interesantus vēstures faktus gan par Krakovu, gan Poliju. Dienas noslēgumā apmeklējām St.Mary’s baziliku un Tirgus laukumu, kā arī Pūķa skulptūru, pateicoties kurai, Krakowa ieguva pilsētas nosaukumu.
Trešdienas rīts iesākās ar terapijas istabas apmeklējumu, kurā palīdzība tiek sniegta skolēniem ar hiperaktivitāti un citām garīgām un fiziskām slimībām. Pēc tam skolēni piedalījās matemātikas, dabaszinātņu un angļu valodas stundās, kurās tika izmantotas dažādas sadarbības metodes. Angļu valodas stundā tika izspēlēta The Elder’s game, diskutējot par dažādiem līderības veidiem. Savukārt informātikas stundā skolēni mācījās strādāt ar kahoot.com aplikāciju.
Ceturtdien apmeklējām Gliwices radio torni. Šis ir augstākais koka radio tornis pasaulē( 111 m augsts), kura izbūvē izmantoja 16 000 misiņa skrūvju. Šajā vietā 1939. gada 31. augustā notika provokatīva darbība, kuras pamatā dienu vēlāk, 1. septembrī, aizsākās 2. Pasaules karš. Dienas turpmākā daļa pagāja, klausoties gida stāstījumā par Gliwices pilsētu, pēcpusdienā visi apmeklējām Zabrzes ogļraktuvju muzeju 340 m dziļumā.
Pēdējā diena iesākās ar kahoot.com spēli ,,Ko Jūs zināt par Latviju, Poliju, Spāniju un Somiju?’’. Turpinājumā skatījāmies poļu skolēnu talantu šovu. Pēcpusdienā devāmies uz Gliwices pilsētas Domi, tikāmies ar mēra vietnieku izglītības jomā, noklausījāmies prezentāciju par pilsētu.
Paldies Kerijai Žanetei Zeltiņai, Brigitai Zelčai, Evelīnai Utjaganovai un Ditai Katajai Paeglei par ieguldīto darbu, gatavojoties Polijas braucienam! Lai mūsos vēl ilgi mājo jaukas atmiņas, kā arī zināšanas par Polijas vēsturi, kultūru un tradīcijām!