Loading images...

„Folclore -one language for Latvia and Lithuania”


2018.gada februārī ir uzsāktas pirmās Nordplus projekta „Folclore -one language for Latvia and Lithuania” Balvu Valsts ģimnāzijas deju kolektīva “Purenīte” un Klaipēdas Ažuolyno ģimnāzijas deju kolektīva “Auštra” aktivitātes.
Pasākumā „Tu mums viena”, kas tika rīkots Lietuvas Republikas simtgades zīmē, tika pārstāvēti visi četri Lietuvas reģioni, bet BVĢ delegācija prezentēja Latgali. Apskatījām visu reģionu krāšņos tautu tērpus, dzirdējām brīnišķīgu mūzikas instrumentu ansambli. Katra grupa prezentēja arī prozas darbu savā izloksnē. Bija arī nacionālo ēdienu degustācija. Koncertā redzējām dažādu ritmu un soļu daudzveidību, patika jauniešu azarts un pārliecība, mācot etnogrāfiskās dejas pasākuma otrajā daļā. DK “Purenīte” izpildīja savu iemīļoto deju „ Kur tu skriesi, vanadziņi” (no folkloras kopas „Upīte”), meitu deju” Dorbam dzimu” (tautas mūzika folkloras kopas „Rekavas dzintars” izpildījumā) un „Balvu valsi”.
Vēl Latvijā būdami, viesojāmies metālkalēja Jāņa Keiseļa darbnīcā, kur jaunieši izmēģināja roku naglu kalšanā, bet Madara un Ieva izkala sev putniņus. Par piemiņu saņēmām pakaviņu- veiksmes simbolu.
Lietuvā apmeklējām arī moderno Telšia bibliotēku, kur mums pastāstīja par nacionālo tērpu daudzveidību un krāšņumu, datorklasē bija iespēja iepazīt programmas, ar kuru palīdzību patstāvīgi var apgūt piecas svešvalodas. Klaipēdā apmeklējām Delfināriju, Jūras muzeju un, emocionāli uzlādēti, atgriezāmies mājās.
Nākamā skolu jauniešu un deju kolektīvu tikšanās notiks aprīlī Balvos.