Loading images...

«

»

Aug 24

Balvu Valsts ģimnāzijas skolotāja Irīna Krivošejeva piedalās kontaktseminārā Rumānijā.

Laika posmā no 18.-23. jūnijam Balvu Valsts ģimnāzijas skolotāja Irīna Krivošejeva piedalījās starptautiskajā Erasmus+ kontaktseminārā ,,Results Plus: The sound of projects” Bukarestē, Rumānijā.
Rumānija daudziem saistās ar leģendu, ka reiz te esot dzīvojis vampīrs Drakula. Tā ir valsts, kurā vērojami pārsteidzoši dabas skati ar kalnu ainavām, viduslaiku arhitektūra, nocietinātas pilsētas un romantizētas pilis. Rumānijas vērtība ir Karpatu kalni, kas atrodas valsts ziemeļos, Transilvānijā (tulkojumā nozīmē – vieta starp mežiem).
Kontaktsemināra galvenā tēma bija DEOR stratēģija – projektu rezultātu redzamība, izplatīšana un izmantošana, kas arvien vairāk tiek iekļauts Erasmus + projektu vadlīnijās un ir kā obligāta prasība. Stratēģija vērsta uz to, lai sabiedrība ne tikai uzzinātu par projekta rezultātu, bet lai to ietekme ir pēc iespējas lielākai sabiedrības daļai, projektu pieteikumos tai ir jābūt izstrādātai un pierādītai. Seminārs bija organizēts tiem, kas raksta un realizē projektus, kā arī tiem, kuri vērtē tos vai izstrādā projektu nolikumus.
Seminārā iegūtas zināšanas, kas ir DEOR un kā izstrādāt tā stratēģijas, kā arī tika gūta izpratne par vairākām opcijām, kuras var izmantot, lai izplatītu un padarītu vizuāli interesantākus projekta rezultātus. Dalībnieki no Rumānijas un Maltas dalījās labās prakses piemērā, prezentējot sava projekta rezultātus. Īpaši interesantu semināru padarīja tās vadītājas – Eugenia Barbu un Andrea Chiricescu, slavenas Bukarestes leļļu teātra aktrises.
Kontaktseminārs deva lielisku iespēju prezentēt Balvu Valsts ģimnāzijā realizēto Erasmus + projektu ,,Effective Methods for Strengthening The Learning Process in Teaching Science” 40 pārstāvjiem no 15 ES dalībvalstīm un veidot savstarpējās sadarbības tīklus nākotnes partnerības projektu īstenošanai.

Irīna Krivošejeva,
Balvu Valsts ģimnāzijas skolotāja.