Atsākas klātienes nodarbības “Nākotnes līderu akadēmijā”

29. aprīlī Balvu Valsts ģimnāzijas skolotājas Mudīte Stepanova, Laura Saulīte un skolēnu komanda- Esmeralda Trivole, Ance Salmane, Laura Jeromāne, Rinalds Tiltiņš no ‘’Nākotnes Līderu akadēmijas’’ pirmo reizi šogad tikās klātienē Cēsu pilsētas vidusskolā. Šī bija reģionālā tikšanās ar Daci Melbārdi, Lindu Loci un Vitu Brakovsku. Jaunieši tika iesaistīti aktivitātēs, kurās izteica savus argumentus gan strādājot grupās, gan pāros, un dažādās izaugsmes lekcijās.

Sākumā nodarbībās tika uzsvērta sevis izzināšana, gan iepazīšanās ar citu skolu pārstāvjiem , kā viens no pirmajiem uzdevumiem bija izdomāt īsu, kodolīgu teikumu par sevi, kas neskanētu šādi – es mācos 11. klasē un man patīk lasīt grāmatas.

Dinamiskās pauzes vietā jauniešiem bija dažādi uzdevumi par viedokļu izteikšanu uz interesantiem argumentiem  ­- viedokļi dalījās un pat mēdzām pārsteigt vadītājus ­ – saistībā ar Eiropas Savienību (ES), Latviju vai dzīves stilu – draudzīgu dabai, ņemot vērā to, ka 2022 ir Jaunatnes gads un ES tuvāko gadu laikā vēlās kļūt par pirmo NEATKARĪGI ZAĻO savienību pasaulē.

Savstarpēji jaunieši atrisināja problēmas, vai vismaz centās tās atrisināt, izsakot savu viedokli – mācoties līderību, kā arī iemācījās ‘’iesaiņot’’ savu pārliecību par sevis izteikto viedokli.

Lauras 10.a viedoklis par pasākumu – Ierodoties Cēsu pilsētas vidusskolā, tikām laipni uzņemti un izvadāti pa moderno skolu, nedaudz vairāk iepazīstot skolēnu ikdienas dzīvi un aktuālo skolā. Nodarbību laikā, piedaloties dažādās aktivitātēs, apguvām līdera iemaņas, izsakot savu un uzklausot arī citu dalībnieku uzskatus, kas sniedza mums iespēju  apgūt empātijas prasmes, kā arī papildināt savas zināšanas tādos Eiropai svarīgos jautājumos kā dezinformācija, digitālā vide un Eiropas politika. Šis pasākums lieliski atspoguļoja to, ka cilvēku daudzpusībai un unikalitātei nav robežu,  kas ļauj radīt erudītu un izglītotu sabiedrību kā Latvijā, tā arī pasaulē, kura spēj pieņemt pārdomātus lēmumus, domājot par attīstību nākotnē.

14.maijā plānots brauciens uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, kur notiks projekta “Ar stiprām saknēm Latvijā un Pasaulē” noslēguma pasākums. Eiroparlamenta deputāte Dace Melbārde pastāstīja sīkāk – kā norit deputātu uzklausīšanas sesijas. Deva padomus kādi ir labi un slikti klausīšanās ieradumi. Atradām atšķirību starp klausīšanos un dzirdēšanu, tam sekoja uzdevumi grupās un pāros (katrai grupai savs pienākums un darbība, kuru bija jāiemācās attēlot vai jāpielieto jau no dzīves pieredzes). Paldies par noderīgo informāciju un iespēju tikties klātienē!  

Esmeralda Trivole 11.b.